Atlantis

2010-01-14 01:35:00

Kitap Adı: Atlantis

Yazarı: Andy McDermott

Hakkında birçok kitap yazılan Atlantis, ister tarihin derinliklerinde kaybolmuş bir efsane, isterse bir zamanlar varolmuş kayıp bir medeniyet olsun; insanlık belleğinde yer ettiği müddetçe, hakkında yazılan kitaplarda cazibesini koruyacak sanırım.

Oldum olası, insanda merak uyandıran, gizem, macera ve aksiyon içeren, insanı sıkmayan kitapları okumayı sevmişimdir. Atlantis, bu tür kitapları okumaktan zevk alanların, severek okuyacakları güzel bir kitap.

Tehlike dolu maceralar, beklenmedik olaylar ve entrikalarla süslenerek insanı heyecandan şaşkınlığa, korkudan aşka sürükleyen, 495 sayfalık bir roman.

Kitabın arka kapağında ise şu ifadeler yer alıyor.

"KAYIP BİR MEDENİYET, TEHLİKELİ BİR MACERA, ÖLÜMCÜL BİR SIR.

Efsanevi Atlantis, tarih boyunca birçok insanın keşfetmek için uğraştığı bir yer olmuştur. Bunu arkeolog Nina Wilde'dan daha iyi kimse bilemezdi. Yıllar süren çalışmalarının ardından Atlantis'in yerini keşfettiğine inanıyordu. Nina iddiasını kanıtlamak üzere, kendisini hiç beklemediği bir maceranın, tuzaklarla dolu bir kovalamacanın içinde bulacaktı.

Ancak kayıp ülkenin bulunmasını istemeyenler de vardı. Selasphoros Kardeşliği adında gizli bir örgüt, Nina ve ekibini durdurmak adına, elindeki her türlü olanağı seferber edecekti. Çünkü Atlantis'te var olan ve yanlış ellere düşmesi durumunda, medeniyeti sonsuza dek yok edebilecek ölümcül sırrı yalnızca bir kişi biliyordu.

Brezilya'nın balta girmemiş ormanlarından Tibet'in dağlarına, Mathattan sokaklarından, Atlantik Okyanusu'nun derinliklerine uzanan, tehlikeli bir macera.

Atlantis, soluk kesen temposuyla yılın en heyecan verici romanı."

Kitap hakkında, benden size bir tüyo. Gerçekler hiçte zannettiğiniz gibi değil...

58
0
0
Yorum Yaz